среда, 4 августа 2010 г.

Не цукровий, не розплавишся!

Напийтеся гарячої горілки, підстрижіть волосся, одягніть чоботи, врешті-решт, поїдьте до Антарктиди! Так читачам HotStreetJourno радять рятуватися від спеки пересічні українці.

Із Шреком і Тигром на Майдані більше не сфотографуєшся: працівники фотоательє втомилися бродити центром Києва в своїх спекотних костюмах. Тепер виходять на полювання за туристами хіба зранку чи пізно ввечері.

Однак є люди, які втекти від свого костюму не можуть. Єдине послаблення, яке дозволили собі монахині з Івано-Франківська Автаназія та Єсвтратія –  змінити чорний костюм на сірий, з тоншої тканини: "Сприймайте свої незручності як дань Богові, тоді пережити спеку буде легше" – кажуть сестри.

Медики на божу допомогу не сподіваються -  рекомендують «земні» методи. Петро Ліпський, академік Еколого-медичної академії, іде з відром води, аби вилити її на себе. Петро Юзефович загартований, тож холодна вода йому не страшна, як і сама спека.

"Я зараз книжечку пишу, то під час роботи замотуюся в мокре простирадло. Кондиціонером не користуюся, бо це створює великий перепад температур. Коли на вулиці 37 градусів чи більше, єдиний здоровий спосіб охолодження – це потовиділення. А взагалі, що за проблема? Спека – це корисно, вона очищує організм. Пітнійте!", - каже пан Петро.

Якщо проти потіння лікарі нічого не мають, то алкоголь у спеку не рекомендують. Проте є чимало охочих із ними посперечатися. "Пийте пиво, тільки розбавляйте його водою, тоді буде все добре. У вас відмінне пиво", - кажуть Стів і Філіп, туристи з Нідерландів.

А от українка Вікторія, продавець морозива, всім рекомендує свій продукт. За день вона продає більше 400 (!) пломбірів: «Найчастіше беруть біле. Кажуть, краще охолоджує».

Антарктида: штучна і справжня

Менеджер Себастіан не любить кондиціонери, бо боїться захворіти. Але мусить сидіти у штучній прохолоді на роботі. «У нас централізований клімат-контроль, температура у приміщенні – 21 градус. Знаємо, що це небезпечно, але зробити нічого не можемо: сидимо прямо під потоками холодного повітря, а переставити столи нікуди». Якщо  вам «пощастило» так само, як і Себастіану – вам можуть стати в пригоді поради лікаря невідкладної допомоги вищої категорїї Генадія Рудаєва.
  • Встановлюйте температуру, яка буде нижчою за вуличну не більш як на 5-8 градусів.
  • Коли заходите до приміщення, де є кондиціонер, не вмикайте його одразу на надто низьку температуру. Різкий перепад послаблює захист організму.
  • Перед тим як увімкнути кондиціонер, переконайтесь, що всі вікна і двері зачинені - інакше вас може протягнути.
  • Не сидіть під кондиціонером у мокрому одязі, або після ванни чи душу.
  • Регулярно (раз на місяць) очищуйте фільтри кондиціонерів. Так ви захистите себе від пилу, який накопичується у фільтрах та розлітається по кімнаті. Це особливо важливо для алергіків та хворих на астму. 
  • Провітрюйте приміщення, у якому працює кондиціонер, аби в кімнаті не циркулювало одне й те саме повітря.   


А от про функції іонізації та зволоження повітря спеціалісти у своїх порадах не згадують. «Не ведіться на розмови про користь додаткових функцій. Це гроші, викинуті на вітер, - зізнається спеціаліст зі встановлення кондиціонерів Андрій. – А взагалі, краще тікайте у холодні країни. Та хоча б в Антарктиду!».

Спеціально для тих читачів, кому до вподоби такий варіант, HotStreetJourno дізнався про можливість відвідати холодненькі місця на планеті. Тури в Антарктиду нашим співвітчизникам недоступні, українські турагенції пропонують відвідати хіба що скандинавські столиці - Копенгаген, Осло, Стокгольм та Гельсінкі.

За проживання у п’ятизіркових готелях та повний набір екскурсій доведеться викласти до 4 тисяч євро. Ті, кому не по кишені пригоди класу «люкс», можуть обрати більш економний варіант - за 850 євро з’їздити у двотижневу подорож на автобусі до Норвегії. Тут фьорди і льодовики не розтають навіть влітку.

На жаль, на збір документів доведеться витратити щонайменше три тижні. Та навіть якщо ви часто подорожуєте країнами Шенгену і вже подолали бюрократичні перешкоди, ваші шанси покинути Україну в пошуках північної прохолоди вельми невеликі - вільних турів до кінця літа практично немає.

Але не засмучуйтесь! Навіть залишаючись в Україні, можна рятуватися від спеки ефективно і весело. Як саме – дивіться у нашій підбірці крейзі-порад:


12 комментариев:

  1. А можна замовити доставку 10 000 таких шапочок? Яка ціна?

    ОтветитьУдалить
  2. якщо вірити прогнозам, така погода стане звичною для України, тому тікати від цього нема смислу, краще навчитися пристосовуватися...
    може з роками і оргазінзм українців звикне)))

    ОтветитьУдалить
  3. супер! клевый материал, видео! отличная работа! молодцы!

    ОтветитьУдалить
  4. можливо протистояти не потрібно, але спробувати насолоджуватися можна. Наприклад, покупатися у фонтані, походити у газетній шапці по місту чи випити гарячої горілки, як радили опитані українці, це ж принесе мільйони усмішок))))

    ОтветитьУдалить
  5. так, з кожної ситуації треба брати максимум позитиву))))

    ОтветитьУдалить
  6. ??????????: нас деякі товариші переконували, що спека дуже корисна. так що пристосуємося

    ОтветитьУдалить
  7. ага, потіти - це дуже корисно, а головне як естетично!:))

    ОтветитьУдалить
  8. Я спеку переношу краще, ніж холод! Тому нехай буде гаряче))))Классне відео!

    ОтветитьУдалить
  9. Подивившись відео, задумалась про нову зачіску) але сумніваюсь, що вона вміститься під шапочкою)

    ОтветитьУдалить
  10. А як же білі плями на одязі))??? Краще не користуватися такими штуками, вони закривають, пори через які здійснюється таке необхідне очищення нашого організму шляхом потовиділення. Краще митися частіше!!!

    ОтветитьУдалить
  11. Зроблю собі таку панамочку!=)

    ОтветитьУдалить